2 yıldır aranan kadın toprağa gömülü bulundu

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 9 Aralık 2020’de kaybolan 3 çocuk annesi Yasemin Demir için ailesi polise başvurarak, ilan verdi. Yasemin Demir için İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği grupları çalışma başlattı.

Cinayet kuşkusu üzerine özel takım kuruldu. Aile bireylerinin tabirleri alındı. Özel grup, kayıp Yasemin Demir’in 18 Mart 2021’de ‘Uyuşturucu unsur ticareti yapmak’ hatasından cezaevine giren eşi R.D.’nin bulunduğu Silivri Cezaevi’ne giderek avukat eşliğinde tekrar ifadesini aldı. R.D.’nin çelişkili tabiri ve kuşkulu tutumları nedeniyle soruşturmayı genişleterek, tekrar aile bireylerinin bilgisine başvurdu.

GÖRÜMCESİ İTİRAF ETTİ, CESET ORTAYA ÇIKTI

Yapılan görüşmelerde, görümcesi M.D., Yasemin Demir’in öldürüldüğünü ve tehdit edildiği için kimseye olayı anlatamadığını itiraf ederek, cesedinin ilçe dışında yere gömüldüğünü söyledi. Yapılan yer tespitinin akabinde özel ekiple, İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları ve Diyarbakır’dan da olay yeri inceleme takımları bölgeye sevk edildi. Belirlenen alanda savcılık müsaadesiyle yapılan hafriyat ve kadavra köpeğiyle yapılan aramada, 2 metre derinlikte bir bayan cesedi bulundu. Yapılan incelemede cesedin Yasemin Demir’e ilişkin olduğu tespit edildi.

Yasemin Demir’in cesedi otopsi için isimli tıp kurumuna gönderildi. M.D. ile mahpustan tahliye olan R.D. ve ağabeyleri M.D. ve M.A.D. gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki süreçleri sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir