Bursa’da kent yönetimi ‘Emek’çilerle planlanacak

BURSA (İGFA) – Emek Partisi’nin Bursa Büyükşehir Belediye Lider adayı Selma Gürkan olurken, Mudanya Belediye Lider adayı Metin Dündar oldu. Emek Partisi Kestel ilçesinde Arif Şen, Mudanya ilçesinde de Hanım Cömert’i meclis üyesi adayı gösterdi.

Emek Partisi (EMEP) Genel Lideri Seyit Aslan’ın da katıldığı toplantıda açılış konuşmasını Bursa İl Başkanı Berkay Akkuş yaptı.

Tüm vilayetlerde olduğu üzere Bursa’da da bu doğrultuda seçimlere hazırlanmak, emek ve demokrasi güçleriyle yan yana gelmek için partimiz elinden gelenin fazlasını yaptıklarını belirten Akkuş, tüm uğraşların olumlu sonuçlanamadığını belirterek, mahallî seçimlere kendi adayları ile katılacaklarını belirterek, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde ve Mudanya Belediyesi’nde lider adaylarımız, öbür ilçelerde de belediye meclis üyesi adayları olacağını söyledi.

Tek adam idaresi ve Cumhur İttifakı’nın ekonomik alanda, toplumsal alanda, siyasal alanda programların kesintisiz bir biçimde hayata geçirilmeye çalışıldığı, parlamentoda yeni kanunların çıktığı emekçi ve işçilere dönük Türkiye’de yaşayan halklara dönük her istikametten çok önemli ataklarla yüzde olduğumuz bir dönem diyen Emek Partisi (EMEP) Genel Lideri Seyit Aslan, AK Parti’nin ‘gerçek belediyecilik’ sloganlarına göndermede bulunarak, “Biz bu gerçek belediyeciliğin ardında ne olduğunu biliyoruz aslında. Bunların gerçek belediyecilik dediği şeyin gerisinde rant var, yağma var, talan var. İnşaat monopollerini, kasalarını şişirmek vardır. Halkın kaynaklarını halkın vergilerini sermaye peşkeş çekmekten öte bir şey yok yani gerçek belediyelik dedikleri aslında bu” sözlerini kullandı.

“KENT İDARESİNİ İŞÇİLERLE BİRLİKTE PLANLAYACAĞIZ”

Bu seçimlerin mahallî seçim özgünlüğünde bir seçim olmayacağı aşikar tabirlerini kullanan Bursa Büyükşehir Belediye Lider adayı Selma Gürkan, öteki adayların gündeminde olmayan bir perspektifle kent idaresini işçilerle birlikte planlama, işçilerle birlikte tartışma ve onların örgütlü gücüyle ve gayretiyle böylesi bir demokratik kent idaresinin kazanma yolunda yerel seçimleri bir imkan olarak kıymetlendirme ve buradan çabayı büyütme üzere bir gayeleri olduğunu söyledi. Gürkan, her kim sandıktan çıkarsa çıksın biz rantçı bir belediyecilik anlayışına karşı Bursa’nın ekonomik kaynaklarının bir avuç sermayeye bir avuç monopole peşkeş çekilmesine karşı, kent hatalarının işlenmesine karşı tekrar emek ve demokrasi güçleriyle birlikte gayret edip demokratik bir kent idaresi için çaba ögelerini daima birlikte oluşturmuş olacaklarını vurguladı. Gürkan, “Daha yeşil, daha yaşanılır bir Bursa, ekonomik kaynaklarının da Bursa halkı için kullanıldığı bir kent idaresi için daima birlikte uğraş edelim” davetinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir