Domenec Torrent aylar sonra sessizliğini bozdu! Şoke eden Galatasaray sözleri

Geçtiğimiz dönem Fatih Terim’in yerine misyona başlayan Domenec Torrent, GOAL’e açıklamalarda bulundu. Torrent, Galatasaray hakkında çarpıcı sözler kullanırken tekrar birkaç hafta içinde yeni kadrosunun belirli olacağını vurguladı. İşte detaylar…

TERİM’İN YERİNE GELDİ TARAFTAR REAKSİYON GÖSTERDİ

Galatasaray geçtiğimiz dönem tarihinin en berbat dönemlerinden birini yaşadı. Sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi’ni namağlup başkan bitirerek gruptan çıkarken ligde ise kabus yaşadı. Döneme Fatih Terim ile başlayan Galatasaray, ligin ikinci yarısının birinci maçında alanında Giresunspor’a kaybedince Terim ile yollar ayrıldı.

Fatih Terim’in misyondan alınmasının akabinde birçok teknik yöneticinin ismi Galatasaray ile anılmıştı. Dönemin başkanı Burak Elmas, Guardiola’nın da bir periyot yardımcılığını yapan Domenec Torrent’te karar kıldı. Burak Elmas daha sonra yaptığı açıklamasında Guardiola ile Torrent hakkında konuştuklarını ve olumlu geri dönüş aldıklarını belirtmişti.

GALATASARAY İLE BEKLENENİ VEREMEDİ

Domenec Torrent’in Galatasaray mesleği kısa sürdü. İspanyol teknik adam 4 aylık Galatasaray mesleğinde 20 maçta 8 yenilgi 7 galibiyet ve 5 beraberlik elde etti. Torrent, Galatasaray’da 20 maçta 1.30 puan ortalaması tutturdu.

Galatasaray’daki idare değişikliği sonrası 21 Haziran’da Torrent ve yardımcılılarının kontratının feshedildiği açıklandı. 

TORRENT AYLAR SONRA KONUŞTU

Galatasaray’dan ayrılan ve yaklaşık 4 aydır sessizliğini koruyan Domenec Torrent, GOAL’e özel açıklamalarda bulundu. Torrent, Galatasaray ve mesleği hakkında değerli tabirler kullandı.

Torrent’in GOAL’e verdiği röportajdan satır başları şu halde;

“Bazı teklifler var. Kısa müddet içinde tekrar misyona başlamak istiyorum. MLS olmasa bile diğer ülkelerden birtakım teklifler var. Şu anda tekrar çalışmak istiyorum. ABD’de olmak büyük bir zevk. Şu anda MLS’in kolay olmadığını biliyorum ve birtakım hocalar vazifesinden ayrılsın diye burada fırsat kovalamıyorum. Bunun için burada değilim.Birkaç hafta içinde tekrar çalışmayı bekliyorum zira benim için çok kıymetli. Bir koç olarak çalışmayı ve grubumu de seviyorum ve sanırım tekrar çalışmaya hazırız.”

“BELKİ BENDEN DAHA YETERLİ TEKNİK YÖNETİCİ ALMIŞLARDIR”

“New York’taki hayatımdan mutluydum ve oradan ayrılmayı düşünmüyordum. ity Group ile konuştum ve o anda farklı nedenlerle ayrılmak için hakikat an olduğunu düşündük. Tahminen kulüp için daha uygun oldu zira öbür bir teknik yönetici aldılar ve tahminen de benden daha güzeldi. Bunu kabul ediyorum zira City Group’u seviyorum. Ayrılmaya karar verdim, tahminen çok keyifli olduğum için bir küsurdu, fakat olan bu.”

“ABD’YE DİKKAT EDİN”

“Genelde ayda bir Pep Guardiola ile konuştuğumda bile, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde genç oyuncular için ne kadar değerli olduğundan bahsediyorum zira şu anda her teknik yönetici durumun daha uyguna gittiğini biliyor. Meslektaşlarıma tekraren söylüyorum: Bir sonraki Dünya Kupası’nda ABD’ye karşı dikkatli olun. Dikkatli olun!”

GALATASARAY SÖZLERİ

“Türkiye’deki sorun her hafta maçı kazanmaya odaklı hayat şekli. ABD ile kıyaslıyorsanız Türkiye’ye nazaran ABD daha âlâ imkanlara sahip. Takımınızı geliştirmek için vaktiniz var, net bir tarz oluşturmak için vaktiniz var lakin Türkiye’de bu neredeyse imkansız. Dönem öncesi kap periyodunun benim için çok değerli olduğunu vurguladım. Sezon öncesi periyoda gereksinimim var… Oyuncularınızı ikna etmek istiyorsanız, bu en yeterli vakit. Bu benim için değerli.Sezon ortasında ekip almaya karar vermemiz bizim için büyük bir küsurdu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir