Dursun Özbek: Fenerbahçe’nin cevapları enteresan oluyor

Üstün Lig’in 31. haftasında Fatih Karagümrük’le 3-3 berabere kalan Galatasaray’da kulüp başkanı Dursun Özbek, şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını söyledi.

Maçın akabinde gazetecilere açıklama yapan Özbek, “Ligin sonuna yaklaştıkça müsabaka heyecanı ve maçlar çok hoş geçiyor, heyecanlı oluyor. Şampiyonluğa odaklandık. Bugünkü oyun itibariyle oyuncularımı ve teknik takımımı tebrik ediyorum. Hala 7 puan öndeyiz. Şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor” dedi.

Şampiyonluğun son haftada Fenerbahçe ile oynanacak maça kalmayacağını belirten Özbek’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ŞAMPİYONLUK: Son haftaya kalmaz bu iş. Son haftadan evvel Galatasaray şampiyonluğunu ilan eder.

BEŞİKTAŞ’I DA YENMEYE GİDECEĞİZ: Ligdeki bütün ekipleri yendik. Yenmediğimiz kadro kalmadı. Beşiktaş’ı da yenmeye gideceğiz. Şampiyon olacak ekibin bu maçları kazanması gerekiyor. Grubun performansına ve moraline çok güveniyorum. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum lakin alandan galip çıkacak kadro Galatasaray olacak.

HAKEM YANILGILARINDAN ÖTEKİ BİRŞEY KONUŞULMUYOR: (TFF’nin hakemlerle ilgili kararı) Federasyonun yayınladığı açıklamayı okumadım. Arkadaşların telaffuzuna bağlı olarak birtakım hakemleri dinlendirmek için ceza vermişler. Federasyonun daha dikkatli olması gerektiğini, dinlendirilecek hakemleri uygun seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Hakem performansı giderek bütün kulüplerin sorunu haline geldi. Kulüpler Birliği toplantılarında hakem kusurlarından öbür bir şey konuşulmuyor. Hakemlerle ilgili yorumlarımızı lehimize yahut aleyhimize olarak değerlendirmiyoruz. Hakemler adalet sergileyecekse bunu herkes için sergilemeli. Bütün ekipler için eşit uzaklıkta durmaları lazım.

PENALTI KONUMU: Fenerbahçe’nin karşılıkları enteresan oluyor. Bence penaltıydı. Birinci penaltıda hakem VAR’a gitti, kendi inceledi. Bizim için verilen verilmeyen penaltılarda VAR’a çağrılması değerliydi. VAR’da inceleyen hakemler kendi vicdanlarına bağlı olarak karar alıyorlar. Rakiplerimizin ne söylediğiyle ilgilenmiyoruz. Kendi oyunumuzla kendi hakkımızı, futbolun alandaki adaletini savunarak devam ediyoruz. Hiç kimse heveslenmesin bizim yürüyüşümüz performansımız artarak devam ediyor. Bugünkü oyuna baktığımız vakit hoş bir futbol oynadık. Bu tip yol kazaları olabilir. O halde pahalandırmak lazım.

GOMİS’İN KARARI: Dün Florya’daydım, orada öğrendim. Gomis’i Türkiye’ye getiren benim. Evvelki başkanlık dönemimde transferini ben yaptım. Galatasaray’a uzun mühlet hizmet etti. Gomis’in davranış biçimi kabul edilebilir değil. Biz nasıl seçilmiş olarak hizmet ediyorsak Galatasaray’ın profesyoneli olarak bütün profesyoneller de hizmet etmek durumundadır. Gomis’in çıkışını yadırgadım. Alandaki işveren Okan hoca nasıl takdir ettiyse tüm futbolcuların hürmet duyması gerekiyor. Herkes Okan hocaya hürmet gösteriyor. Önümüzdeki hafta idare konseyinde etraflıca konuşacağız. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir