Mehmet Şimşek’in AK Parti’yi reddetmesine Babacan’dan bomba yorum: İşe yaramazdı, itibarını sıfırlardı

Yaklaşık 11 yıl boyunca hükümette iktisadın pek çok alanında vazife almış olan eski bakan ve başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek, evvelki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde ile görüşmesinden sonra faal siyasete girmeyi düşünmediğini, fakat kendi alanına giren bahislerde takviye vermeye hazır olduğunu ifade etti.

“TAYYİP BEY İLE ŞİMŞEK’İ TANIŞTIRAN BENİM”

Mehmet Şimşek’in AK Parti’den gelen teklifi reddetmesiyle ilgili dikkat çeken bir yorum da DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’dan geldi. Babacan yaptığı değerlendirmede “Mehmet Şimşek’i Tayyip Bey ile tanıştıran benim. Londra’da çalışıyordu Mehmet Beyefendi. Bir Londra ziyaretimizde ‘Burada yeterli bir arkadaş var. İşi de biliyor. İsterseniz bir tanıştırayım’ dedim. Londra’da oturduk, üçlü konuştuk” tabirlerine yer verdi.

“KABUL ETSEYDİ İŞE YARAMAZDI”

Açıklamasının devamında “Yakın çalıştığımız, işi bilen bir arkadaşımız. Lakin işi bilmek yetmiyor” diyen Babacan, şöyle devam etti: “Onu icra edebilecek bir imkan, ortam gerekiyor. İşi bilenlerin bilgisini icra edebilecekleri bir ortam yok ki… Kabul etmemesine şaşırmadım. Şayet kabul etseydi hiçbir işe yaramazdı. Ekonomi açısından sıfır tesir. Kendisinin de bu kadar yıldır olan prestijini sıfırlardı herhalde…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir