MHP’li vekil ‘CHP-PKK iş birliği yapıyor’ dedi, itiraz eden kadın işçi tazminatsız işten çıkartıldı

MHP İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, seçim çalışması için MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ile birlikte Silivri’de bulunan Beşler Sucuk Fabrikası’na gitti. Serbestiyet’ten Kaan Göktaş’ın haberine nazaran Yıldız fabrika yemekhanesinde toplanan çalışanlara bir konuşma yaptı ve CHP ile PKK’nin iş birliği yaptığını ileri sürdü. Personeller ortasında bulunan Y.Ç. isimli bayan, MHP’li milletvekili adayının söylediklerine itiraz etti.

Toplantının akabinde Beşler firmasının yetkilileri teze nazaran Y.Ç.’ye kendi isteğiyle istifa ettiğine dair evrakı zorla imzalattı. Y.Ç. bu nedenle tazminatsız işten çıkartılmış oldu. CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen olaydan haberdar olduklarını ve genç bayanla bağlantıya geçtiklerini belirtti.

Y.Ç. o gün tüm çalışanların talimatla yemekhaneye indirildiğini ve kendilerine “MHP’li milletvekili gelecek, geldiğinde hepiniz ayağa kalkıp alkışlayacaksınız” diye talimat verildiğini belirterek şunları anlattı:

“Önce Volkan Yılmaz konuştu. Sonra Feti Yıldız kelam aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktisat ile ilgili vaatlerini eleştirdi ve palavra söylediğini tez etti. ‘CHP, PKK ile işbirliği yapıyor’ dedi. Ben de kelam istedim, evvel vermedi, ısrar edince bana kelam verdi, ‘Sayın vekilim siz son vakitlerde hiç kasaba gittiniz mi?’ dedim, ‘Gitmedim’ dedi, ‘Gitmediğiniz için bilmiyorsunuz her şey ateş pahası’ dedim. Gündemdeki soğan olayından bahsettim, kuru soğanı biz yiyoruz, Cumhurbaşkanı Anzer balı yiyor dedim. Ben Tokatlıyım, Aleviyim, bizlerin daima terörist muamelesi görmesinden bıktık artık dedim. Oyumu Altılı Masa’ya vereceğimi söyledim. Toplantıdan sonra vekil bana bakarak ‘yolunuz açık olsun’ dedi, ne demek istediğini anlamadım, ‘sizin de yolunuz açık olsun’ dedim. Çabucak sonrasında yönetimden aradılar, ‘defol git bizi rezil ettin’ dediler. Sonraki gün insan kaynakları ‘yönetim kurulu seni çıkarmaya karar verdi’ dedi, bana istifa etmişim üzere kâğıt imzalattılar, tazminatımı ve haklarımı vermediler. Bir çocuğum daha tıpkı fabrikada çalışıyor, bir oğlum askerde, hasta anneme bakıyorum, onu da çıkaracaklar diye korkuyorum.”

Olayın duyulmasının akabinde İBB Meslek Ofisi yetkililerinin Y.Ç. ile irtibata geçerek kendisine yeni bir iş imkânı sundukları öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir