Skandallar Bitmiyor! AK Partili İsme Çadır Fabrikasını Kiraladığı Ortaya Çıkan Kızılay, Tepkilerin Odağında

Depremden bu yana Kızılay ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor. Depremzedelere dağıtılacak çadırları ve besinleri AHBAP Derneği’ne parayla satan Kızılay’ın artık de çadır fabrikasını AK Partili Ali Gökşin’e kiraladığı ortaya çıktı. 

Kızılay tekrar ve tekrar reaksiyonların odak noktası hâline geldi…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen zelzeleler, ülkemizde yaşanan yozlaşmayı tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdi ne yazık ki.

Her afette halktan bağış toplayan, misyonu insanlara barınma, beslenme ve sıhhat yardımı ulaştırmak olan Kızılay’ın; AHBAP ve AFAD’a çadır satması tartışmaları da beraberinde getirdi.

AHBAP’ın Kurucusu Haluk Levent’in, Kızılay’dan çadır ve besin satın aldıklarını ve depremzedelere gönderdiklerini söylemesinin ardından gözler Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a çevrildi.

Çevrildi çevrilmesine lakin kendisi “Çadır satışından haberi olmadığını” söyledi… Natürel bu açıklama kimseyi tatmin etmedi.

Ne yazık ki Kızılay’ın skandalları bununla da bitmiyor. İstismar davasıyla bilinen Ensar Vakfı’na para transferi yapmaları ve bunu doğrulamaları mesela.

Kızılay son olarak da çadır fabrikasını AK Partili Ali Gökşin’e kiralamasıyla gündemde!

Fotoğraf: AA

Kızılay’ın kendi işçisi ve yöneticileri olmasına karşın çadır üretimini AK Partili Ali Gökşin’in sahibi olduğu Tuğba Çanta’ya yaptırması büyük reaksiyon çekti.

BirGün’ün ulaştığı tutanaklara nazaran Kızılay, 2016, 2017, 2019 ve 2022 tarihlerinde Ali Gökşin’in sahibi olduğu Tuğba Çanta ile üretim mukavelesi imzaladı; AFAD’a satacağı çadırları AK Partili isme ürettirdi.

Kızılay’ın 2019 yılına kadar Yönetim Kurulu Üyesi olan Sabahattin Tezdiğ ise Twitter üzerinden “Dur dedik, dinlemediler” yorumunu yaptı.

Ardından Kızılay’a yansılar de gecikmedi…

Söz konusu haberin sahibi, Gazeteci İsmail Arı; “155 yıllık Kızılay tarihinde bu türlü yağma görülmedi” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi yaşananlara.

Ne denir ki?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir