The Walt Disney Company’nin 163 yapımı Emmy® adayı oldu


Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 75.’si düzenlenecek Emmy® Ödülleri’nin bu yılki aday yapımları açıklandı. Dünyanın en sevilen hikayelerine ev sahipliği yapan The Walt Disney Company, bünyesindeki ABC Entertainment, Disney+, Disney Television Studios’ 20th Television, 20th Television Animation ve ABC Signature, Freeform, FX, FX Productions, Hulu, Lucasfilm Ltd., Marvel Studios, National Geographic Content, National Geographic Documentary Films, Searchlight Television ve Walt Disney Studios dahil olmak üzere içerik markaları ve stüdyolarından 163 adaylıkla ödüllere damgasını vurdu. 

Yılın favori Emmy® adayları Disney+’ta 

Bu yıl Emmy®’de Disney+ 40 adaylık ve Hulu 64 olmak üzere toplam 104 adaylıkla Emmy® heyecanına ortak oldu. Disney+’ın izleyicilerden büyük beğeni toplayan içerikleri Lucasfilm’den “Andor”, “The Mandalorian”, “Obi-Wan Kenobi”, “Light & Magic”, Marvel Studios’tan “Ms. Marvel” ve Walt Disney Pictures’tan “Hocus Pocus 2” Emmy®’nin güçlü adayları arasında yer alıyor. 

İzleyicilerin Disney+’ta merakla 2. sezonunu beklediği Hulu yapımı FX dizisi “The Bear” En İyi Komedi Dizisi dahil olmak üzere tam 13 adaylıkla Emmy®’de en çok adaylık kazanan yapımlar arasında bulunuyor. Aynı apartmanda oturan üç farklı karakterin bir anda kendilerini gizemli bir olayın içinde bulmalarının kara mizah tadında konu edildiği ve başrollerinde Steve Martin, Martin Short ile Selena Gomez’in olduğu “Only Murders in the Building” ise 11 dalda aday. Bir aile dramının anlatıldığı tek solukta keyifle izlenilen mini dizi “Fleishman Is in Trouble” En İyi Mini Dizi ve En İyi Kadın Oyuncu olmak üzere 7 adaylıkla Emmy®’de yer alıyor. Dan Trachtenberg tarafından yönetilen ve sürükleyici bir bilimkurgu aksiyon serisi olan Predator’ın beşinci filmi Prey’in de 6 adaylığı bulunuyor.   

Disney Branded Television’ın “Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium” ve Disney+’ın “Dancing with the Stars” programları, Disney+’ta yayınlanan ve Emmy® adaylığı alan ilk canlı içerikler olarak öne çıkıyor. Elton John daha önce Disney+ yapımı içerik için GRAMMY, Oscar® ve Tony ödüllerini almıştı. Böylece bu yılki Emmy® adaylığı John’u, EGOT’unu tamamlamaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Disney+’ın zengin arşivinde yer alan belgeselleriyle doğal hayatın kapılarını açan National Geographic, fillerin gizemli hayatını gözler önüne seren belgesel serisi “Fillerin Gizemli Dünyası” ile En İyi Belgesel Serisi ve En İyi Kurgusal Olmayan Sinematografi adaylıkları olmak üzere 2 dalda öne çıkıyor.

2023 Emmy® Ödülleri’nde aday gösterilen ve Disney+’ta izleyicileri bekleyen onlarca dizi, film ve belgesellerden öne çıkanlar ise şöyle:

 

The Bear (FX / Hulu) 

En İyi Komedi Dizisi dahil olmak üzere 13 Adaylık

 

Only Murders in the Building (Hulu / 20th Television) 
 En İyi Komedi Dizisi, En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) dahil olmak üzere 11 Adaylık 

 

The Mandalorian (Disney+ / Lucasfilm Ltd.)

En İyi Fantastik Bilim Kurgu Kostüm, En İyi Özel Efekt dahil olmak üzere 9 Adaylık 

 

Abbott Elementary (ABC / 20th Television) 

En İyi Komedi Dizisi, En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) dahil olmak üzere 8 Adaylık 

 

Andor (Disney + / Lucasfilm Ltd.)

En İyi Drama Dizisi olmak üzere 8 Adaylık

 

Fleishman Is In Trouble (FX / ABC Signature / Hulu)

7 Adaylık 

 

Prey (Hulu / 20th Century Studios)
 6 Adaylık 

 

Welcome to Wrexham (FX)
 6 Adaylık 

 

Obi-Wan Kenobi (Disney+ / Lucasfilm Ltd.)

5 Adaylık

 

Welcome to Chippendales (Hulu / 20th Television)
 5 Adaylık

 

Bad Sisters (ABC Signature)

4 Adaylık

 

Encanto at The Hollywood Bowl (Disney+ / Disney Branded Television)

4 Adaylık

 

The Oscars (ABC)
 4 Adaylık

 

What We Do in the Shadows (FX / FX Productions)
 4 Adaylık

 

Dancing with the Stars (Disney+)

3 Adaylık

 

Elton John Live: Farewell From Dodger Stadium (Disney+ / Disney Branded Television)

3 Adaylık

 

Hocus Pocus 2 (Disney + / Walt Disney Pictures)

3 Adaylık

 

Disney+ hakkında:

Disney+; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içeriklerinin yanı sıra, dünyaca ünlü “The Simpsons” ve herkese hitap eden daha birçok dizi, film ve orijinal içeriğin yer aldığı dijital yayın platformudur. The Walt Disney Company’nin amiral gemisi olarak tüketiciye doğrudan yayın servisi sağlayan platform; filmler, belgeseller, diziler, animasyonlar, kısa içerikler ve sürekli büyüyen bir orijinal içerik kataloğu sunmaktadır. Disney’in sahibi olduğu benzersiz film ve dizi arşivine erişim sunan Disney+, aynı zamanda The Walt Disney Studios’un en yeni yapımlarının yer aldığı tek platformdur. Ayrıca 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha birçok öne çıkan stüdyonun yapımları sadece Disney+’ta yer alır. Daha fazlası için disneyplus.com’u ziyaret edebilir veya mobil ve TV cihazlarından Disney+ uygulamasına erişebilirsiniz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir