Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’na katılacak mı? Kulisler bu iddia ile çalkalanıyor

Seçim maratonuna girilmesiyle birlikte partilerin ittifaklarını genişletme teşebbüsleri de hızlandı. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve beraberindekiler, geçtiğimiz hafta Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Lideri Fatih Erbakan’ı ziyaret etti.

Erbakan’a seçimlerde birlikte yol yürümeyi teklif ettiklerini söyleyen Binali Yıldırım, “Çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Seçimlerde birlikte yol yürüyelim. Sayın Genel Başkan ve arkadaşları bu mevzuda kendi değerlendirmelerini yapacaklar. Kararlarını paylaşacaklardır.” sözlerini kullandı.

“CEVABIMIZI EN KISA VAKİTTE İLETECEĞİZ” DEMİŞTİ

Fatih Erbakan ise karşılığı en kısa vakitte ileteceklerini belirterek, “Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, daveti değerlendireceklerini belirterek, “AK Parti heyeti olarak ziyarette bulundular. Yaklaşan seçimler münasebetiyle bir müzakerede bulunuldu. Karşılığımızı kendilerine en kısa vakitte ileteceğiz. Nazik ziyaretlerinden davetlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

SAAT 13.00’TE AÇIKLAMA YAPACAK

Gelişmeler merakla beklenirken Yeniden Refah Partisi, ittifak kararını bugün açıklayacaklarını duyurdu. Erbakan’ın paylaşımında, “Yarın saat 13.00’da Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde seçimlere ait yol haritamızı açıklayacağız. Tüm teşkilatlarımız davetlidir.” denildi.

KULİSLERİN KONUŞTUĞU İDDİA

Erbakan’ın konuşmasına dakikalar kala kulisler bir sav ile çalkalandı. Buna nazaran Erbakan’ın Cumhur İttifakı’na katılmayacaklarını duyuracağı öne sürüldü. Hususla ilgili gece uzunluğu heyetler ortasında telefon trafiği yaşandığı da öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir