Zelenskiy: Rusya kendisini derin bir çıkmaza sürüklüyor

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy gece saatlerinde toplumsal paylaşım hesabından yaptığı imajlı açıklamada, Rus güçlerinin perşembe günü Ukrayna’ya füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) tekrar hücum düzenlediğini hatırlattı.

Ülkesinin çeşitli bölgelerine yönelik fırlatılan birden fazla Rus füze ve İHA’nın Ukrayna hava savunma güçlerince vurulduğunu lisana getiren Zelenskiy, “54 füze ve 11 İHA imha edildi.” dedi.

“RUSYA KENDİSİNİ DERİN BİR ÇIKMAZA SÜRÜKLÜYOR”

Bazı füzelerin ise güç altyapılarına isabet etmesi sonucu Ukrayna’nın birden fazla bölgesinde elektriklerin kesildiğini aktaran Zelenskiy, “Bu akşam prestijiyle Ukrayna’nın birçok bölgesinde elektrik kesintileri yaşanıyor.” açıklamasında bulundu.

Zelenskiy konuşmasında, “Bu cins her füze taarruzuyla Rusya kendisini sadece daha derin bir çıkmaza sürüklüyor. Füzeleri giderek azalıyor. Ve her füze, yalnızca tüm bunların (saldırıların) bir mahkeme ile sona ermesi gerektiğini gösteriyor. Motamot bu türlü olacak.” sözüne de yer verdi.

Rusya-Ukrayna ortasındaki savaşta şimdilik en sıcak noktanın Donetsk cephesinin olduğuna dikkati çeken Zelenskiy, “En ağır (tablo) Bahmut, Soledar, Donetsk bölgesindeki tüm hatta (cephe hattı). Düşman, Donetsk bölgesini ele geçirme çılgın fikrinden vazgeçmedi.” halinde konuştu.

Zelenskiy, Rus ordusunun kelam konusu bölgede ilerlemesine müsaade vermediği için Ukrayna ordusuna teşekkür etti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir