Zonguldak’ta 24 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Zonguldak’ta 24 lise öğrencisi besin zehirlenmesi kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan

Edinilen bilgiye nazaran Çaydamar Mahallesi’ndeki Borsa İstanbul Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrenciler bir müddet sonra kusma ve mide bulantısı şikayeti yaşamaya başladı.

Öğrencilerin şikayetleri üzerine okulun pansiyonuna çok sayıda ambulans sevk edildi. Birinci müdahaleleri yapılan öğrenciler ambulanslarla Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne sevk edildi

Öte yandan Atatürk Devlet Hastanesi’nde 7, Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 9, Bülent Ecevit Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezi’ndeki 8 öğrencinin tedavileri sürüyor.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Aldoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada akşam yemeği menüsünde tavuk, ezogelin çorbası, pirinç pilavı ve ayran verildiğini söyledi. Öğrencilerin kusma şikayetiyle hastanelere kaldırıldığını açıklayan Aldoğan, bir yandan öğrencilerin durumunu takip ederken başka yandan çabucak inceleme başlatıldığını kaydederek şöyle konuştu:

“Yemekten muhtemelen, tavuk, ezogelin çorbası, pirinç pilavı bir de ayran varmış. Atatürk Devlet Hastanesinde 7 öğrencimiz var. Serum takıldı kontrol altındalar. Çocuk hastanesinde 9 öğrencimiz var. Tıp fakültesi hastanesinde de 8 öğrencimiz var. Genel olarak tıp fakültesinde öğrencilerimiz de burada öğrencilerimiz üzere kusma şikayeti ile gelmişler. Onlar da serum takıldı. Denetim altındalar. Buradan öğrencilerimiz de birebir durumda. Bir yanda da çabucak inceleme başlatıyoruz. Mevzuyla alakalı çabucak yiyecek numunesi başlatılacak. Sanırım büyük ihtimal besinden kaynaklı gözüküyor. Kesin konuşmak istemiyorum. Tıptaki öğrencilerimizin durumunun stabil olduğu serum takıldığı ve denetim altında olduğu öğrendik. Çok şükür önemli bir durum yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir